Movies
Ratings
100
The Yellow SeaRated ★ 5.0
Taken 3Rated ★ 5.0
Death WishRated ★ 5.0
The Killing of a Sacred DeerRated ★ 5.0
InterstellarRated ★ 3.5- DadRated ★ 0.5
PrisonersRated ★ 5.0
The Life of David GaleRated ★ 4.0
Batman BeginsRated ★ 4.0
Fight ClubRated ★ 5.0
Primal FearRated ★ 4.0
The Lord of the Rings: The Two TowersRated ★ 3.0
Se7enRated ★ 4.0
The UnforgivenRated ★ 2.0
IdentityRated ★ 5.0
The PrestigeRated ★ 3.0
The ExperimentRated ★ 3.0
Memories of MurderRated ★ 5.0
Escape from L.A.Rated ★ 3.0
Bloody TieRated ★ 3.0