Movies
Ratings
397
PapillonRated ★ 4.0
Dead Poets SocietyRated ★ 5.0
The PatriotRated ★ 4.0
Act of ValorRated ★ 5.0
Perfect NumberRated ★ 3.5
Mission: Impossible - Rogue NationRated ★ 5.0
Blade: TrinityRated ★ 4.0
ImmortalsRated ★ 4.5
Kill Bill : Vol. 2Rated ★ 4.0
The EqualizerRated ★ 4.0
Finding NemoRated ★ 3.5
Kill Bill: Vol. 1Rated ★ 4.5
Master and Commander: The Far Side of the WorldRated ★ 3.5
Jurassic Park IIIRated ★ 3.5
Wrath of the TitansRated ★ 4.5
WaterworldRated ★ 4.0
Jack the Giant SlayerRated ★ 3.0
The Piano TeacherRated ★ 4.5
SkylineRated ★ 4.5
Safe HouseRated ★ 4.0