Titles you rated
The Edge of SeventeenRated ★ 3.5
ArrivalRated ★ 5.0
Kill Your DarlingsRated ★ 4.5
In the Mood for LoveRated ★ 4.5
The MaskRated ★ 4.0
AmélieRated ★ 4.5
One Fine Spring DayRated ★ 4.0
Perfume: The Story of a MurdererRated ★ 3.5
Castaway on the MoonRated ★ 3.0
The Talented Mr. RipleyRated ★ 3.5
The Theory of EverythingRated ★ 4.5
The Danish GirlRated ★ 3.5
The DreamersRated ★ 3.5
The Perks of Being a WallflowerRated ★ 3.5
Take This WaltzRated ★ 3.0
Blue ValentineRated ★ 3.0
HerRated ★ 4.5
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)Rated ★ 4.5
Groundhog DayRated ★ 4.5
The Curious Case of Benjamin ButtonRated ★ 5.0