Movies
Ratings
272
Gran TorinoRated ★ 4.5
ChefRated ★ 4.0
Kingsman: The Secret ServiceRated ★ 4.0
The Terror LiveRated ★ 5.0
SnowpiercerRated ★ 4.0
50/50Rated ★ 4.0
The Perks of Being a WallflowerRated ★ 4.0
AkiraRated ★ 4.0
Margin CallRated ★ 4.0
New WorldRated ★ 4.0
The MaskRated ★ 3.0
World War ZRated ★ 4.0
Man of SteelRated ★ 5.0
Star Trek: Into DarknessRated ★ 5.0
Before MidnightRated ★ 5.0
Star TrekRated ★ 3.0
Billy ElliotRated ★ 5.0
Perfume: The Story of a MurdererRated ★ 4.0
Breakfast at Tiffany'sRated ★ 5.0
The Great GatsbyRated ★ 4.0