Titles you rated
Don't BreatheRated ★ 4.0
My Love, Don't Cross That RiverRated ★ 4.5
Gone with the WindRated ★ 4.0
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)Rated ★ 2.0
A Tale of Two SistersRated ★ 3.5
TrainspottingRated ★ 4.0
The Great GatsbyRated ★ 3.5
12 Years a SlaveRated ★ 3.5
MargueriteRated ★ 3.5
The HoursRated ★ 4.0
Railroad ManRated ★ 4.0
Midnight DinerRated ★ 3.0
Dallas Buyers ClubRated ★ 4.5
Kamome DinerRated ★ 3.5
Farewell My ConcubineRated ★ 5.0
Between Calmness and PassionRated ★ 4.0
8 MileRated ★ 3.5
My Name Is KhanRated ★ 5.0
The King's SpeechRated ★ 3.5
The Secret Life of Walter MittyRated ★ 1.0