Movies
Ratings
622
As Good As It GetsRated ★ 4.5
Fly Away HomeRated ★ 4.0
Miss GrannyRated ★ 4.0
Notting HillRated ★ 4.5
Non-StopRated ★ 3.5
Man on High HeelsRated ★ 3.5
Good Will HuntingRated ★ 4.5
Forrest GumpRated ★ 3.5
Ode to My FatherRated ★ 5.0
SpyRated ★ 4.0
Dead Poets SocietyRated ★ 4.5
The Maze RunnerRated ★ 4.5
Patch AdamsRated ★ 4.5
The AttorneyRated ★ 4.5
The Secret Life of Walter MittyRated ★ 5.0
Life Is BeautifulRated ★ 4.0
WhiplashRated ★ 4.0
The Admiral: Roaring CurrentsRated ★ 3.5
UpRated ★ 4.5
CollateralRated ★ 3.0