Movies
Ratings
612- The RootsRated ★ 5.0
- Endurance RunningRated ★ 3.5
- When Spring ComesRated ★ 5.0
NomadlandRated ★ 4.0
House of HummingbirdRated ★ 4.0
Toy Story 4Rated ★ 4.5
I, Daniel BlakeRated ★ 4.0
Green BookRated ★ 4.0
1917Rated ★ 4.0
Someone SomewhereRated ★ 4.0
MicrohabitatRated ★ 4.5
Ocean's EightRated ★ 4.0
RashomonRated ★ 3.5
Loving VincentRated ★ 4.5
Suite FrançaiseRated ★ 3.0
Maggie's PlanRated ★ 4.0
The TableRated ★ 4.5
Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No TalesRated ★ 3.5
Murder on the Orient ExpressRated ★ 3.5
Bridget Jones's BabyRated ★ 3.5