Movies
Ratings
295 Generation IronRated ★ 5.0 Generation IronRated ★ 5.0
 Movie 43Rated ★ 4.0 Movie 43Rated ★ 4.0
 The Truman ShowRated ★ 5.0 The Truman ShowRated ★ 5.0
 WhiplashRated ★ 5.0 WhiplashRated ★ 5.0
 The Imitation GameRated ★ 4.5 The Imitation GameRated ★ 4.5
 The RaidRated ★ 5.0 The RaidRated ★ 5.0
 LeonRated ★ 4.0 LeonRated ★ 4.0
 CloverfieldRated ★ 4.0 CloverfieldRated ★ 4.0
 End of WatchRated ★ 4.0 End of WatchRated ★ 4.0
 The Cabin in the WoodsRated ★ 5.0 The Cabin in the WoodsRated ★ 5.0
 Ender's GameRated ★ 4.0 Ender's GameRated ★ 4.0
 Fast FiveRated ★ 5.0 Fast FiveRated ★ 5.0
 GladiatorRated ★ 5.0 GladiatorRated ★ 5.0
 Fast & FuriousRated ★ 4.0 Fast & FuriousRated ★ 4.0
 Kick-Ass 2Rated ★ 4.0 Kick-Ass 2Rated ★ 4.0
 [REC]²Rated ★ 4.0 [REC]²Rated ★ 4.0
 Digimon Adventure: Our War GameRated ★ 5.0 Digimon Adventure: Our War GameRated ★ 5.0
 Shaolin SoccerRated ★ 3.0 Shaolin SoccerRated ★ 3.0
 [REC]Rated ★ 4.0 [REC]Rated ★ 4.0
 ShrekRated ★ 4.0 ShrekRated ★ 4.0