Movies
Ratings
176
Three Billboards Outside Ebbing, MissouriRated ★ 4.5
The Ugly TruthRated ★ 4.5
Little Miss SunshineRated ★ 4.5
PonyoRated ★ 4.0
Nausicaä of the Valley of the WindRated ★ 4.0
Kiki's Delivery ServiceRated ★ 4.0
Porco RossoRated ★ 4.5
Castle in the SkyRated ★ 4.5
UpRated ★ 5.0
The PrestigeRated ★ 4.0
MementoRated ★ 4.0
ZodiacRated ★ 3.5
The Florida ProjectRated ★ 4.5
Good Will HuntingRated ★ 4.0
The Shawshank RedemptionRated ★ 5.0
The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the WardrobeRated ★ 5.0
JumanjiRated ★ 5.0
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black PearlRated ★ 4.5
Scandal MakersRated ★ 4.0
Howl's Moving CastleRated ★ 5.0