Movies
Ratings
226
Pride & PrejudiceRated ★ 4.0
AlliedRated ★ 4.0
Josee, the Tiger and the FishRated ★ 4.0
If OnlyRated ★ 4.5
CarolRated ★ 4.0
Notting HillRated ★ 4.0
Good Will HuntingRated ★ 4.0
Tomorrow I Will Date With Yesterday's YouRated ★ 5.0
A Taxi DriverRated ★ 3.5
HarmonyRated ★ 3.0
The Garden of WordsRated ★ 3.5
The Shawshank RedemptionRated ★ 5.0
WhiplashRated ★ 4.0
Dead Poets SocietyRated ★ 4.5
The Tooth and the NailRated ★ 3.5
Beauty and the BeastRated ★ 4.0
LUCK KEYRated ★ 3.0
Fantastic Beasts and Where to Find ThemRated ★ 4.5
Doctor StrangeRated ★ 4.0
BluebeardRated ★ 2.5