Movies
Ratings
32
Spirited AwayRated ★ 3.5
Howl's Moving CastleRated ★ 3.5
WhiplashRated ★ 4.5
Kingsman: The Secret ServiceRated ★ 3.0
Shirley: Visions of RealityRated ★ 2.0
SpellboundRated ★ 3.0
The ServantRated ★ 3.0
My Lucky StarsRated ★ 2.0
The Amazing Spider-Man 2Rated ★ 2.0
The AttorneyRated ★ 3.5
Total RecallRated ★ 1.5
Nureyev & Friends: A Gala TributeRated ★ 2.0
One on OneRated ★ 2.0
Avengers: Age of UltronRated ★ 3.0- WishRated ★ 2.5
MasqueradeRated ★ 3.5
127 HoursRated ★ 2.0
Love, RosieRated ★ 1.0
Belle & SebastianRated ★ 3.0
Mad Max: Fury RoadRated ★ 4.0