Movies
Ratings
56
Velvet GoldmineRated ★ 4.0
12 Angry MenRated ★ 5.0
Yes ManRated ★ 3.0
School of RockRated ★ 4.0
Chungking ExpressRated ★ 4.0
Hedwig and the Angry InchRated ★ 4.0
Moulin Rouge!Rated ★ 4.0
The Boy in the Striped PajamasRated ★ 4.0
Stuart LittleRated ★ 4.5
Kamome DinerRated ★ 3.5
Rain ManRated ★ 4.5
MelancholiaRated ★ 4.0
The Lives of OthersRated ★ 5.0
Cinema ParadisoRated ★ 5.0- The CureRated ★ 3.5
Only Lovers Left AliveRated ★ 2.0
Between Calmness and PassionRated ★ 4.0
Sympathy for Lady VengeanceRated ★ 4.0
I Killed My MotherRated ★ 4.0
Mr. NobodyRated ★ 4.0