Movies
Ratings
220
The Harmonium in My MemoryRated ★ 4.0
Shallow HalRated ★ 3.5
OasisRated ★ 4.0
Marie AntoinetteRated ★ 4.0
Charlie and the Chocolate FactoryRated ★ 4.0
Erin BrockovichRated ★ 4.0
My Little BrideRated ★ 3.0
National Treasure: Book of SecretsRated ★ 3.0
The HousemaidRated ★ 3.0
Lovers' ConcertoRated ★ 2.5
Copying BeethovenRated ★ 3.0
FameRated ★ 3.0
The Hunger Games: Mockingjay - Part 1Rated ★ 4.0
TitanicRated ★ 4.5
CrossingRated ★ 3.5
SawRated ★ 3.0
Blood DiamondRated ★ 4.0
Charlie's AngelsRated ★ 3.0
Kung Fu Panda 2Rated ★ 3.5- Fighter In The WindRated ★ 3.0