Movies
Ratings
16
Shirley: Visions of RealityRated ★ 3.5
WhiplashRated ★ 3.0
One on OneRated ★ 2.5
The Perks of Being a WallflowerRated ★ 4.0
Guardians of the GalaxyRated ★ 3.5
Gone GirlRated ★ 3.0
Belle & SebastianRated ★ 2.5
Han Gong-juRated ★ 3.0
Bruce AlmightyRated ★ 4.0
Begin AgainRated ★ 5.0
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)Rated ★ 2.5
Mad Max: Fury RoadRated ★ 3.0
1789 : Les Amants de la BastilleRated ★ 2.0
Love, RosieRated ★ 4.5
MotherRated ★ 4.0
The ServantRated ★ 2.5