Movies
Ratings
525
WhiplashRated ★ 5.0
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)Rated ★ 5.0
Blue Is The Warmest ColorRated ★ 3.0
Deuce Bigalow: Male GigoloRated ★ 1.5
NightcrawlerRated ★ 3.0
Fifty Shades of GreyRated ★ 0.5
Harry Potter and the Half Blood PrinceRated ★ 4.0
While You Were SleepingRated ★ 3.0
Wicker ParkRated ★ 3.5
BoyhoodRated ★ 4.0
Harry Potter and the Order of the PhoenixRated ★ 5.0
R-PointRated ★ 0.5
Once Upon a Time in High SchoolRated ★ 2.0
The GodfatherRated ★ 4.0
Big Hero 6Rated ★ 3.5
The Imitation GameRated ★ 4.0
Kingsman: The Secret ServiceRated ★ 4.5
Kill Your DarlingsRated ★ 3.0
Gone GirlRated ★ 4.5
InterstellarRated ★ 5.0