Movies
Ratings
703
The Fault in Our StarsRated ★ 4.0
GrandmaRated ★ 4.0
Mean GirlsRated ★ 5.0
A Dog's PurposeRated ★ 3.5
Anna KareninaRated ★ 3.5
The Scarlet LetterRated ★ 0.5
Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No TalesRated ★ 2.5
Sin City: A Dame to Kill ForRated ★ 2.5
The MatrixRated ★ 4.0
Life After BethRated ★ 3.0
Into the WoodsRated ★ 3.0
Saving Private RyanRated ★ 3.0
Mission: Impossible - Rogue NationRated ★ 3.5
SicarioRated ★ 4.0
In the Mood for LoveRated ★ 3.5
Jason BourneRated ★ 3.5
Miss Peregrine's Home for Peculiar ChildrenRated ★ 2.5
The ShiningRated ★ 4.0
Mona Lisa SmileRated ★ 3.5
Billy ElliotRated ★ 3.5