Movies
Ratings
173
The HelpRated ★ 4.5
Roman HolidayRated ★ 5.0
Bicentennial ManRated ★ 5.0
Hi.5Rated ★ 5.0
The TerminalRated ★ 4.0
The Shawshank RedemptionRated ★ 5.0
Dune: Part TwoRated ★ 5.0
Shades of the HeartRated ★ 4.0
The Boy in the Striped PajamasRated ★ 5.0
Eternal Sunshine of the Spotless MindRated ★ 3.5
Cast AwayRated ★ 5.0
A Werewolf BoyRated ★ 5.0
GattacaRated ★ 5.0
MarathonRated ★ 5.0
For HorowitzRated ★ 4.0
Cinema ParadisoRated ★ 5.0
The Perks of Being a WallflowerRated ★ 3.0
World War ZRated ★ 1.0
Love, RosieRated ★ 2.5
Spider-Man: Far From HomeRated ★ 4.0