Movies
Ratings
239
Blue Is The Warmest ColorRated ★ 5.0
Blue ValentineRated ★ 4.0
Fight ClubRated ★ 5.0- Les MisérablesRated ★ 5.0
Inside OutRated ★ 4.5
Captain America: Civil WarRated ★ 4.5
WhiplashRated ★ 4.5
The Secret Life of Walter MittyRated ★ 3.0
Searching for Sugar ManRated ★ 4.0
X-Men Origins: WolverineRated ★ 3.5
The GiverRated ★ 3.5
The MummyRated ★ 3.0
The MartianRated ★ 4.5
PushRated ★ 5.0
GravityRated ★ 5.0
WhiplashRated ★ 4.5
The Shawshank RedemptionRated ★ 5.0
Monsters, Inc.Rated ★ 4.0
V for VendettaRated ★ 5.0
Extremely Loud & Incredibly CloseRated ★ 5.0