Movies
Ratings
84
Nausicaä of the Valley of the WindRated ★ 4.0
A Late QuartetRated ★ 4.0
Whisper of the HeartRated ★ 4.5
Julie & JuliaRated ★ 4.0
GladiatorRated ★ 4.0
Minority ReportRated ★ 3.5
The CoveRated ★ 4.0
Scent of a WomanRated ★ 4.0
Farewell My ConcubineRated ★ 4.5
The Legend of 1900Rated ★ 4.0
Slumdog MillionaireRated ★ 4.0
Eternal Sunshine of the Spotless MindRated ★ 4.0
AmadeusRated ★ 4.0
TitanicRated ★ 4.0
Notting HillRated ★ 4.0
FarinelliRated ★ 4.0
A Perfect WorldRated ★ 4.0- AliveRated ★ 4.5
GattacaRated ★ 4.0
Dead Man WalkingRated ★ 4.0