Movies
Ratings
23
The Great DictatorRated ★ 4.0
LeonRated ★ 5.0
MoonRated ★ 3.0
V for VendettaRated ★ 5.0
The ThievesRated ★ 4.0
Miracle in Cell No. 7Rated ★ 5.0
Pacific RimRated ★ 2.0
Ode to My FatherRated ★ 4.0
InceptionRated ★ 5.0
Nameless GangsterRated ★ 5.0
Sherlock Holmes: A Game of ShadowsRated ★ 3.0
Rise of the Planet of the ApesRated ★ 5.0
The Social NetworkRated ★ 5.0
Dawn of the Planet of the ApesRated ★ 5.0
SnowpiercerRated ★ 5.0
UnbowedRated ★ 5.0
300Rated ★ 5.0
AvatarRated ★ 5.0
In TimeRated ★ 4.0
The Matrix ReloadedRated ★ 5.0