Movies
Ratings
137
Inglourious BasterdsRated ★ 4.0
Vanishing Time: A Boy Who ReturnedRated ★ 5.0
Hacksaw RidgeRated ★ 4.0
La La LandRated ★ 5.0
WonderRated ★ 5.0
Cinema ParadisoRated ★ 5.0
Sing StreetRated ★ 5.0
5 Centimeters Per SecondRated ★ 4.5
WhiplashRated ★ 4.5
Slumdog MillionaireRated ★ 5.0
MoonlightRated ★ 3.5
HerRated ★ 4.0
Anarchist from ColonyRated ★ 3.5
SpotlightRated ★ 4.0
Attila MarcelRated ★ 4.0
The HelpRated ★ 4.0
Dead Poets SocietyRated ★ 5.0
About TimeRated ★ 5.0
FlippedRated ★ 5.0
The Zookeeper's WifeRated ★ 4.0