Movies
Ratings
244 PapillonRated ★ 4.5 PapillonRated ★ 4.5
 The Matrix ReloadedRated ★ 5.0 The Matrix ReloadedRated ★ 5.0
 Transformers: Dark of the MoonRated ★ 5.0 Transformers: Dark of the MoonRated ★ 5.0
 Schindler's ListRated ★ 5.0 Schindler's ListRated ★ 5.0
 The MatrixRated ★ 5.0 The MatrixRated ★ 5.0
 The NegotiatorRated ★ 5.0 The NegotiatorRated ★ 5.0
 StargateRated ★ 5.0 StargateRated ★ 5.0
 A Dog's JourneyRated ★ 4.0 A Dog's JourneyRated ★ 4.0
 Where'd You Go, BernadetteRated ★ 4.0 Where'd You Go, BernadetteRated ★ 4.0
 Mamma Mia!Rated ★ 5.0 Mamma Mia!Rated ★ 5.0
 EquilibriumRated ★ 4.0 EquilibriumRated ★ 4.0
 Ghost in the ShellRated ★ 5.0 Ghost in the ShellRated ★ 5.0
 Transformers: Revenge of the FallenRated ★ 4.5 Transformers: Revenge of the FallenRated ★ 4.5
 TransformersRated ★ 5.0 TransformersRated ★ 5.0
 The Bourne SupremacyRated ★ 5.0 The Bourne SupremacyRated ★ 5.0
 Breakfast at Tiffany'sRated ★ 5.0 Breakfast at Tiffany'sRated ★ 5.0
 The IslandRated ★ 4.5 The IslandRated ★ 4.5
 Mad Max: Fury RoadRated ★ 5.0 Mad Max: Fury RoadRated ★ 5.0
 The Truman ShowRated ★ 4.5 The Truman ShowRated ★ 4.5
 The Best OfferRated ★ 5.0 The Best OfferRated ★ 5.0