Movies
Ratings
393
The Boy and the HeronRated ★ 3.5
OppenheimerRated ★ 4.5
Josee, the Tiger and the FishRated ★ 4.0- Even if This Love Disappears From the World TonightRated ★ 3.5
Castle in the SkyRated ★ 5.0
PonyoRated ★ 4.5
WhiplashRated ★ 4.5
The Secret World of ArriettyRated ★ 4.0
Nothing SeriousRated ★ 3.5
The RoundupRated ★ 3.0
SmugglersRated ★ 4.0
Concrete UtopiaRated ★ 3.5
Suzume Locking Up the DoorsRated ★ 4.5
SoulmateRated ★ 3.5
Decision to LeaveRated ★ 3.5
Whisper of the HeartRated ★ 3.5
Kiki's Delivery ServiceRated ★ 3.5
Porco RossoRated ★ 4.5
Nausicaä of the Valley of the WindRated ★ 4.0
Weathering With YouRated ★ 4.5