Movies
Ratings
94
Nausicaä of the Valley of the WindRated ★ 5.0
Princess MononokeRated ★ 5.0
The 39 StepsRated ★ 4.0
Rear WindowRated ★ 5.0
FlightplanRated ★ 2.0
FrequencyRated ★ 4.0
Kill Bill : Vol. 2Rated ★ 4.0
Pulp FictionRated ★ 5.0
The Rocky Horror Picture ShowRated ★ 5.0
PsychoRated ★ 4.0
Dead Poets SocietyRated ★ 4.0
The IslandRated ★ 4.0
Taare Zameen ParRated ★ 5.0
ContactRated ★ 4.5
Angels & DemonsRated ★ 3.0
GattacaRated ★ 4.5
The Cabin in the WoodsRated ★ 4.0
Cloud AtlasRated ★ 5.0
JumanjiRated ★ 5.0
Lemony Snicket's A Series of Unfortunate EventsRated ★ 5.0