Movies
Ratings
651
The Princess and the MatchmakerRated ★ 2.0
Sympathy for Mr. VengeanceRated ★ 3.5
MaudieRated ★ 3.0
No Country for Old MenRated ★ 4.0
SunnyRated ★ 3.5
Home AloneRated ★ 3.0
Notting HillRated ★ 4.0
Love ActuallyRated ★ 3.5
Toy StoryRated ★ 3.0
Life Is BeautifulRated ★ 5.0
The HandmaidenRated ★ 4.5- The CureRated ★ 5.0
If OnlyRated ★ 5.0
The World of UsRated ★ 4.5
The Legend of 1900Rated ★ 4.0
Begin AgainRated ★ 4.0
The Boy in the Striped PajamasRated ★ 5.0
The Lives of OthersRated ★ 5.0
SpectreRated ★ 4.0
Quantum of SolaceRated ★ 3.5