Movies
Ratings
176
Grave of the FirefliesRated ★ 1.0
King and the ClownRated ★ 4.0
Jurassic ParkRated ★ 4.0
Die Hard: With a VengeanceRated ★ 3.5
Captain America: The Winter SoldierRated ★ 4.0
MarathonRated ★ 4.0
Kiki's Delivery ServiceRated ★ 4.0
Law Abiding CitizenRated ★ 4.0
AladdinRated ★ 3.0
Howl's Moving CastleRated ★ 4.5
One Million Yen GirlRated ★ 4.0
DrumlineRated ★ 4.0
Harry Potter and the Sorcerer s StoneRated ★ 4.5
The Blue LagoonRated ★ 4.0
Miss GrannyRated ★ 4.0
Castle in the SkyRated ★ 4.5
The ThievesRated ★ 3.0
Transparent: Tribute To A Sad GeniusRated ★ 4.0
The Pursuit of HappynessRated ★ 4.5
Mrs. DoubtfireRated ★ 4.0