Movies
Ratings
220
Captain America: Civil WarRated ★ 4.5
A Beautiful MindRated ★ 4.5
Eternal Sunshine of the Spotless MindRated ★ 5.0
DetachmentRated ★ 4.0
FrankRated ★ 3.5
The Theory of EverythingRated ★ 2.5
The Wolf of Wall StreetRated ★ 4.5
Blue Is The Warmest ColorRated ★ 4.0
The HangoverRated ★ 4.0
The Curious Case of Benjamin ButtonRated ★ 4.0
The Diving Bell and the ButterflyRated ★ 4.5
Russian ArkRated ★ 4.0
Fat GirlRated ★ 3.5
Requiem for a DreamRated ★ 4.5
American BeautyRated ★ 4.5
Fight ClubRated ★ 5.0
CluelessRated ★ 3.5
Pulp FictionRated ★ 5.0
The Lion KingRated ★ 4.5
The Silence of the LambsRated ★ 4.5