Movies
Ratings
90
The 100 Year-Old Man Who Climbed Out the Window and DisappearedRated ★ 4.5
A Frozen FlowerRated ★ 3.5
MementoRated ★ 3.5
OrphanRated ★ 4.5
Moulin Rouge!Rated ★ 4.0
Alice in EarnestlandRated ★ 3.5
Late AutumnRated ★ 3.0
You Are My SunshineRated ★ 3.5
The HousemaidRated ★ 4.0
Charlie and the Chocolate FactoryRated ★ 3.0
Tazza: The Hidden CardRated ★ 4.5
BlindRated ★ 4.0
A Moment to RememberRated ★ 3.5
Midnight in ParisRated ★ 4.5
HerRated ★ 3.0
You Are the Apple of My EyeRated ★ 4.0
Les MisérablesRated ★ 3.0
Black SwanRated ★ 4.5
Music and LyricsRated ★ 3.0
TwilightRated ★ 4.5