Movies
Ratings
111 12 Angry MenRated ★ 5.0 12 Angry MenRated ★ 5.0
 Get OutRated ★ 4.0 Get OutRated ★ 4.0
 Alien: CovenantRated ★ 4.0 Alien: CovenantRated ★ 4.0
 Inglourious BasterdsRated ★ 4.0 Inglourious BasterdsRated ★ 4.0
 PoetryRated ★ 4.5 PoetryRated ★ 4.5
 Gran TorinoRated ★ 4.5 Gran TorinoRated ★ 4.5
 Holy MotorsRated ★ 4.5 Holy MotorsRated ★ 4.5
 Inside Llewyn DavisRated ★ 4.5 Inside Llewyn DavisRated ★ 4.5
 TitanicRated ★ 5.0 TitanicRated ★ 5.0
 Inside MenRated ★ 4.0 Inside MenRated ★ 4.0
 The Imitation GameRated ★ 4.0 The Imitation GameRated ★ 4.0
 The PriestsRated ★ 4.0 The PriestsRated ★ 4.0
 The Accidental DetectiveRated ★ 3.0 The Accidental DetectiveRated ★ 3.0
 The HimalayasRated ★ 3.5 The HimalayasRated ★ 3.5
 Eastern PromisesRated ★ 4.0 Eastern PromisesRated ★ 4.0
 The WailingRated ★ 3.5 The WailingRated ★ 3.5
 The Man Who Wasn't ThereRated ★ 4.0 The Man Who Wasn't ThereRated ★ 4.0
 Barton FinkRated ★ 4.0 Barton FinkRated ★ 4.0
 A Serious ManRated ★ 4.0 A Serious ManRated ★ 4.0
 A ProphetRated ★ 4.5 A ProphetRated ★ 4.5