Movies
Ratings
79
Silver Linings PlaybookRated ★ 4.0
The Grand Budapest HotelRated ★ 4.5
Manshin: Ten Thousand SpiritsRated ★ 4.0
Captain America: The Winter SoldierRated ★ 3.0
Han Gong-juRated ★ 5.0
X-Men: Days of Future PastRated ★ 4.5
HerRated ★ 4.5
Eternal Sunshine of the Spotless MindRated ★ 4.5
Match PointRated ★ 4.5
The ThievesRated ★ 3.5
InceptionRated ★ 4.0
Sympathy for Mr. VengeanceRated ★ 5.0
PrometheusRated ★ 1.0
Black SwanRated ★ 4.5
The HousemaidRated ★ 4.5
WALL-ERated ★ 5.0
Josee, the Tiger and the FishRated ★ 4.0
ThirstRated ★ 5.0
RatatouilleRated ★ 4.5
Miracle in Cell No. 7Rated ★ 1.0