Titles you rated
Handsome GuysRated ★ 4.5
The ClassRated ★ 3.5
Boy Meets GirlRated ★ 3.0
Night of the Living DeadRated ★ 3.0
HannibalRated ★ 3.5
PapillonRated ★ 3.5
The Jazz SingerRated ★ 4.0
NosferatuRated ★ 3.0
Battleship PotemkinRated ★ 3.5
The Lovers on the BridgeRated ★ 4.0
The Arrival of a Train at La CiotatRated ★ 3.0
The 400 BlowsRated ★ 4.5
Un Chien AndalouRated ★ 4.0
The Cabinet of Dr. CaligariRated ★ 3.0
Old PartnerRated ★ 2.5
Seven SamuraiRated ★ 4.5
Citizen KaneRated ★ 4.0
One Flew Over the Cuckoo's NestRated ★ 4.0
Gangs of New YorkRated ★ 3.5
SopyonjeRated ★ 3.0