Movies
Ratings
248
Loving VincentRated ★ 5.0
MoonlightRated ★ 4.0
HerRated ★ 4.0- Romeo and JulietRated ★ 4.5
Real SteelRated ★ 3.0
TunnelRated ★ 3.0
Charlie and the Chocolate FactoryRated ★ 4.5
Nobody KnowsRated ★ 4.0
Singin' in the RainRated ★ 5.0
The 100 Year-Old Man Who Climbed Out the Window and DisappearedRated ★ 5.0
The Way HomeRated ★ 4.0
TitanicRated ★ 5.0
A Hard DayRated ★ 4.0
Bring It OnRated ★ 4.0
CinderellaRated ★ 4.0
The Phantom of the OperaRated ★ 4.0
The Man from NowhereRated ★ 3.5
Kill Bill: Vol. 1Rated ★ 3.0
The Hot ChickRated ★ 3.0
All About My WifeRated ★ 3.5