Movies
Ratings
62
School of RockRated ★ 4.0
Home AloneRated ★ 5.0
Cloudy with a Chance of MeatballsRated ★ 4.0
Edward ScissorhandsRated ★ 4.0
American PsychoRated ★ 4.0
Bridget Jones's DiaryRated ★ 5.0
The Little MermaidRated ★ 5.0
Spirited AwayRated ★ 5.0
Bridget Jones: The Edge of ReasonRated ★ 5.0
The GodfatherRated ★ 5.0
Bicentennial ManRated ★ 2.0
The Sound of MusicRated ★ 5.0
The Phantom of the Opera at the Royal Albert HallRated ★ 1.0
Roman HolidayRated ★ 5.0
Memories of MurderRated ★ 4.0
Dawn of the DeadRated ★ 1.0
Romeo + JulietRated ★ 2.0
Chicken RunRated ★ 4.0
Kung Fu PandaRated ★ 5.0
Howl's Moving CastleRated ★ 5.0