Movies
Ratings
64
The TransporterRated ★ 3.5
Mary and the Witch's FlowerRated ★ 3.5
Miss Peregrine's Home for Peculiar ChildrenRated ★ 3.5
Ocean WavesRated ★ 4.5
Erin BrockovichRated ★ 4.0
Eat Pray LoveRated ★ 3.5
Grave of the FirefliesRated ★ 0.5
The Good DinosaurRated ★ 0.5
The Little MermaidRated ★ 1.0
5 Centimeters Per SecondRated ★ 1.0
The Garden of WordsRated ★ 3.5
The Girl Who Leapt Through TimeRated ★ 4.0
My Sister's KeeperRated ★ 4.0
AliensRated ★ 1.0
The Lord of the Rings: The Fellowship of the RingRated ★ 1.0
TomorrowlandRated ★ 3.5
Nausicaä of the Valley of the WindRated ★ 4.5
The Chronicles of Narnia: The Voyage of the Dawn TreaderRated ★ 4.0
PonyoRated ★ 1.0
Charlie and the Chocolate FactoryRated ★ 2.0