Movies
Ratings
216
Bullet in the HeadRated ★ 3.0
Seven DaysRated ★ 4.0
Ninja ScrollRated ★ 3.0
RED 2Rated ★ 3.0
Driving Miss DaisyRated ★ 4.0
The Killing FieldsRated ★ 4.0
Wallace & Gromit: The Best of Aardman AnimationRated ★ 5.0
Courage Under FireRated ★ 4.0
Sherlock Holmes: A Game of ShadowsRated ★ 4.0
The Harmonium in My MemoryRated ★ 3.0
Alien³Rated ★ 4.0
In the Name of the FatherRated ★ 4.0
ThirstRated ★ 4.0
Twelve MonkeysRated ★ 4.0
PlatoonRated ★ 4.0
Pretty WomanRated ★ 4.0
Wild CardRated ★ 3.0
Olympus Has FallenRated ★ 1.0
PapillonRated ★ 5.0
Basic InstinctRated ★ 5.0