Movies
Ratings
489
A Chinese Ghost StoryRated ★ 3.0
South Park: Bigger, Longer & UncutRated ★ 4.0
Hedwig and the Angry InchRated ★ 5.0
The Usual SuspectsRated ★ 3.0
The Great EscapeRated ★ 4.0
Secretly, GreatlyRated ★ 1.0
Pacific RimRated ★ 3.0
Eat Drink Man WomanRated ★ 4.0
LolitaRated ★ 4.0
The Tin DrumRated ★ 3.0
MiseryRated ★ 4.0
ScarfaceRated ★ 4.0
Ghost WorldRated ★ 3.0
The ThingRated ★ 1.0
Kill Bill : Vol. 2Rated ★ 3.0
Chungking ExpressRated ★ 4.0
White FangRated ★ 3.0
Sympathy for Lady VengeanceRated ★ 2.0
Cast AwayRated ★ 3.0
Citizen KaneRated ★ 3.0