Movies
Ratings
306
GattacaRated ★ 4.0
ShameRated ★ 3.5
The OthersRated ★ 4.5
Perfume: The Story of a MurdererRated ★ 4.5
All Quiet On The Western FrontRated ★ 4.5
Rose IslandRated ★ 2.5
The Dark KnightRated ★ 4.0
The Fifth ElementRated ★ 4.5
Ocean's EightRated ★ 3.5
Knives OutRated ★ 3.5
WALL-ERated ★ 4.0
Dune: Part TwoRated ★ 4.5
Kung Fu Panda 2Rated ★ 3.5
A Trip to the MoonRated ★ 3.5
EncantoRated ★ 3.0
Nightmare AlleyRated ★ 2.5
Avatar: The Way of WaterRated ★ 4.0
Inside Out 2Rated ★ 4.0
WhiplashRated ★ 3.5
Un Chien AndalouRated ★ 4.0