Movies
Ratings
47
My Love, Don't Cross That RiverRated ★ 5.0
La La LandRated ★ 4.5
The GiverRated ★ 3.5
Life of PiRated ★ 5.0
EquilibriumRated ★ 3.5
FlubberRated ★ 3.0
The Usual SuspectsRated ★ 5.0
GattacaRated ★ 5.0
RedRated ★ 5.0
Star TrekRated ★ 5.0
Star Trek: Into DarknessRated ★ 4.0
I OriginsRated ★ 5.0
ContactRated ★ 5.0
ConstantineRated ★ 5.0- Kahlil Gibran's The ProphetRated ★ 4.5
No EscapeRated ★ 1.5
The Best OfferRated ★ 5.0
SnowpiercerRated ★ 4.0
PauletteRated ★ 5.0
Dark Figure of CrimeRated ★ 4.0