Movies
Ratings
227
A River Runs Through ItRated ★ 4.0
ParasiteRated ★ 4.5
TwilightRated ★ 4.0
The Twilight Saga: New MoonRated ★ 2.5
Green BookRated ★ 4.5
The Curious Case of Benjamin ButtonRated ★ 4.5
Revolutionary RoadRated ★ 4.5
Call Me by Your NameRated ★ 4.5
Blood DiamondRated ★ 4.5
Life of PiRated ★ 4.5
The Princess DiariesRated ★ 3.5
The Grand Budapest HotelRated ★ 3.5
PrisonersRated ★ 2.5
Intimate StrangersRated ★ 3.0
The HandmaidenRated ★ 4.0
A Violent ProsecutorRated ★ 3.5
Like for LikesRated ★ 3.5
Sherlock: The Abominable BrideRated ★ 3.5
The RevenantRated ★ 3.5
The HimalayasRated ★ 3.0