Movies
Ratings
157
Ode to My FatherRated ★ 4.5
Children of HeavenRated ★ 5.0
The Golden CompassRated ★ 3.5
Monsters UniversityRated ★ 4.5
BlindnessRated ★ 5.0
AlienRated ★ 5.0
Nausicaä of the Valley of the WindRated ★ 4.0
Chicken RunRated ★ 4.5
Billy ElliotRated ★ 4.5
V for VendettaRated ★ 5.0
MulanRated ★ 4.5
Now You See MeRated ★ 4.0
Good Will HuntingRated ★ 5.0
Dead Poets SocietyRated ★ 5.0
The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the WardrobeRated ★ 5.0
The Sound of MusicRated ★ 4.5
Transformers: Dark of the MoonRated ★ 4.0
Tazza: The High RollersRated ★ 4.0
New WorldRated ★ 3.5
The Mummy ReturnsRated ★ 3.5