Movies
Ratings
98
The Towering InfernoRated ★ 4.5
Singin' in the RainRated ★ 5.0
Taxi DriverRated ★ 4.5
2001: A Space OdysseyRated ★ 4.5
Modern TimesRated ★ 5.0
The Godfather: Part IIRated ★ 5.0
Roman HolidayRated ★ 5.0
The WailingRated ★ 4.0
RoboCopRated ★ 4.0
Kung Fu HustleRated ★ 5.0
Mission: Impossible - Rogue NationRated ★ 4.5
Saving Private RyanRated ★ 4.5
Django UnchainedRated ★ 4.5
Lethal WeaponRated ★ 4.0
Kill Bill: Vol. 1Rated ★ 4.5
Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal SkullRated ★ 3.5
MulanRated ★ 4.0
King and the ClownRated ★ 4.5
A Bug's LifeRated ★ 4.0
X2: X-Men UnitedRated ★ 4.5