Movies
Ratings
188
The Battle of AlgiersRated ★ 4.0
The Color of PomegranatesRated ★ 3.5
No Other ChoiceRated ★ 3.5
King and the ClownRated ★ 4.0
The Wedding BanquetRated ★ 3.0
HereditaryRated ★ 4.0
Wallace & Gromit: Vengeance Most FowlRated ★ 4.5
The Big ShortRated ★ 4.5
Get OutRated ★ 4.0
Gonjiam: Haunted AsylumRated ★ 2.0
Lady Chatterley’s LoverRated ★ 3.0
The MediumRated ★ 1.5
Gosford ParkRated ★ 4.0
FAQRated ★ 4.0
Resistance ReelsRated ★ 2.0
GülizarRated ★ 3.0
Ramón y RamónRated ★ 2.5
The Old Woman with the KnifeRated ★ 3.0
An Old LadyRated ★ 4.0
The PianistRated ★ 4.0