Movies
Ratings
479- The WickedRated ★ 3.0
The PianistRated ★ 3.0
Finding NemoRated ★ 3.0
John Wick: Chapter 3 - ParabellumRated ★ 3.5
V for VendettaRated ★ 3.5
Pacific RimRated ★ 4.0
RatatouilleRated ★ 3.5
Wreck-It RalphRated ★ 3.5
The ShiningRated ★ 3.5
Ode to My FatherRated ★ 2.5
Reservoir DogsRated ★ 3.0
The HousemaidRated ★ 3.0
The Good, The Bad, The WeirdRated ★ 3.5
HereditaryRated ★ 4.0
Kill Bill : Vol. 2Rated ★ 2.5
Next SoheeRated ★ 5.0
Peppermint CandyRated ★ 2.5
Poor ThingsRated ★ 3.0
The Power of the DogRated ★ 3.5
Porco RossoRated ★ 5.0