Movies
Ratings
285
The Devil Wears PradaRated ★ 3.0
The Butterfly EffectRated ★ 3.0
Purple NoonRated ★ 4.0
Rain ManRated ★ 4.0
District 9Rated ★ 5.0
PsychoRated ★ 3.0
The Matrix ReloadedRated ★ 3.0
Shutter IslandRated ★ 3.0
ShineRated ★ 3.0
Blade RunnerRated ★ 4.0
The Bourne UltimatumRated ★ 4.0
Million Dollar BabyRated ★ 4.0
TrainspottingRated ★ 4.0
V for VendettaRated ★ 4.0
CasinoRated ★ 4.0
Gran TorinoRated ★ 4.0
Die HardRated ★ 4.0
Batman BeginsRated ★ 4.0
12 Years a SlaveRated ★ 4.0
Once Upon a Time in AmericaRated ★ 3.0