Titles you rated
Charlie and the Chocolate FactoryRated ★ 4.0
Lust, CautionRated ★ 4.5
Wolf ChildrenRated ★ 4.5
The Break-UpRated ★ 4.0
Moulin Rouge!Rated ★ 4.0
Bridget Jones's DiaryRated ★ 4.0
The Big SwindleRated ★ 3.5
ActressesRated ★ 3.0
Perfume: The Story of a MurdererRated ★ 4.0
Slumdog MillionaireRated ★ 3.0
MasqueradeRated ★ 3.0
Christmas in AugustRated ★ 4.0
Tazza: The High RollersRated ★ 3.5
HelplessRated ★ 4.5
PonyoRated ★ 4.5
A.I. Artificial IntelligenceRated ★ 5.0
The Girl Who Leapt Through TimeRated ★ 5.0
BreathlessRated ★ 5.0
(500) Days of SummerRated ★ 5.0
Radio StarRated ★ 2.5