Movies
Ratings
119 Gone GirlRated ★ 3.0 Gone GirlRated ★ 3.0
 Kingsman: The Secret ServiceRated ★ 3.0 Kingsman: The Secret ServiceRated ★ 3.0
 WhiplashRated ★ 4.0 WhiplashRated ★ 4.0
 Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)Rated ★ 4.5 Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)Rated ★ 4.5
 5 Centimeters Per SecondRated ★ 4.0 5 Centimeters Per SecondRated ★ 4.0
 Big FishRated ★ 4.0 Big FishRated ★ 4.0
 ScreamRated ★ 3.0 ScreamRated ★ 3.0
 The Lord of the Rings: The Fellowship of the RingRated ★ 4.5 The Lord of the Rings: The Fellowship of the RingRated ★ 4.5
 HerRated ★ 5.0 HerRated ★ 5.0
 Death NoteRated ★ 3.5 Death NoteRated ★ 3.5
 PonyoRated ★ 4.0 PonyoRated ★ 4.0
 AvatarRated ★ 3.5 AvatarRated ★ 3.5
 Reservoir DogsRated ★ 4.0 Reservoir DogsRated ★ 4.0
 The ReaderRated ★ 4.5 The ReaderRated ★ 4.5
 The Hitchhiker's Guide to the GalaxyRated ★ 5.0 The Hitchhiker's Guide to the GalaxyRated ★ 5.0
 Untold ScandalRated ★ 3.0 Untold ScandalRated ★ 3.0
 Star Wars: Episode IV - A New HopeRated ★ 5.0 Star Wars: Episode IV - A New HopeRated ★ 5.0
 Corpse BrideRated ★ 4.0 Corpse BrideRated ★ 4.0
 Art Museum by the ZooRated ★ 4.5 Art Museum by the ZooRated ★ 4.5
 The Hurt LockerRated ★ 3.5 The Hurt LockerRated ★ 3.5