Movies
Ratings
468
Green BookRated ★ 5.0
The HandmaidenRated ★ 5.0
Dreamer: Inspired By a True StoryRated ★ 3.5
HancockRated ★ 3.0
No Blood No TearsRated ★ 2.5
Yeong-Ja's HeydaysRated ★ 4.0
Encounters of the Spooky KindRated ★ 3.0
I Spit on Your GraveRated ★ 3.5
My Mother and Her GuestRated ★ 3.0
CaligulaRated ★ 1.5
The March of FoolsRated ★ 3.0
Salò, or the 120 Days of SodomRated ★ 1.0
Dial M for MurderRated ★ 4.0
Last Tango in ParisRated ★ 3.0
North by NorthwestRated ★ 5.0
Rear WindowRated ★ 4.0
The Poseidon AdventureRated ★ 4.5
The Towering InfernoRated ★ 4.5
The BirdsRated ★ 4.5
The Wizard of OzRated ★ 5.0