Movies
Ratings
357
No Other ChoiceRated ★ 4.0
After LifeRated ★ 5.0
The Old Woman with the KnifeRated ★ 3.5
The FallRated ★ 4.5
Nothing SeriousRated ★ 3.5
Citizen of a KindRated ★ 3.5
ElementalRated ★ 3.5
The Boy and the HeronRated ★ 3.5
Officer Black BeltRated ★ 3.0
FirefightersRated ★ 2.5- PilotRated ★ 3.0
Lost in TranslationRated ★ 3.0
WhiplashRated ★ 5.0
Suzume Locking Up the DoorsRated ★ 3.5
MementoRated ★ 4.5
SoulRated ★ 4.5
The Shawshank RedemptionRated ★ 4.5- Elisabeth: The Musical LiveRated ★ 4.5
Detective Conan: Skyscraper on a TimerRated ★ 5.0
The Girl on a BulldozerRated ★ 4.0