Movies
Ratings
180
The Terror LiveRated ★ 5.0- B급호러단편선Rated ★ 3.0
- Invisible 2: Chasing The Ghost SoundRated ★ 4.0
Everything Everywhere All at OnceRated ★ 5.0
ParasiteRated ★ 5.0
A Hard DayRated ★ 5.0
Short PeaceRated ★ 5.0
CicadaRated ★ 4.5
The WrestlerRated ★ 3.0
Concrete UtopiaRated ★ 4.0
Blade Runner 2049Rated ★ 4.0
Scary Stories to Tell in the DarkRated ★ 4.0
Saint MaudRated ★ 4.0
It Comes at NightRated ★ 2.0
Three… ExtremesRated ★ 5.0
The Power of Kangwon ProvinceRated ★ 4.0
Spider-Man 3Rated ★ 3.0- Kim Dae-jung AgainRated ★ 5.0
The Green KnightRated ★ 5.0
The MatrixRated ★ 5.0