Movies
Ratings
64
The Phantom of the Opera at the Royal Albert HallRated ★ 4.5
The Imitation GameRated ★ 4.0
InterstellarRated ★ 4.5
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)Rated ★ 4.5
ChappieRated ★ 2.0
Kingsman: The Secret ServiceRated ★ 4.5
Minority ReportRated ★ 4.0
Twelve MonkeysRated ★ 3.0
SwiriRated ★ 3.5
Casino RoyaleRated ★ 3.0
Star TrekRated ★ 4.0
MoneyballRated ★ 4.0
The HuntRated ★ 4.0
WhiplashRated ★ 5.0
SpeedRated ★ 4.0
The Admiral: Roaring CurrentsRated ★ 3.0
Frances HaRated ★ 3.0
Night Train to LisbonRated ★ 4.0
Kundo: Age of the RampantRated ★ 2.0
Guardians of the GalaxyRated ★ 4.0